X

не в сексі справа: що приховує проміскуїтет?

не в сексі справа: що приховує проміскуїтет?
 Відчуття себе, своїх істинних потреб та їхнє адекватне задоволення – важлива умова психічного здоров’я. Мова йтиме про зворотну сублімацію, якщо можна так сказати, коли фрустрована потреба задовольняється шляхом статевого акту. І тут не про маніпуляції для отримання шуби чи підвищення на роботі, а про викривлене задоволення неусвідомлених потреб.
У підручниках із психології знаходимо термін проміскуїтет – невпорядковані статеві акти із багатьма партнерами. Причини цьому різні, як чисто фізіологічні – сексуальна розгальмованість при манікальній фазі БАР, олігофренії,  при ураженнях глибинних структур мозку; так і психологічні – непорозуміння і емоційна пустота від батьків штовхає підлітків до таких ризикованих дії; занижена самооцінка із  невмінням відмовляти та відстоювати власні межі, тяга до ризику- чому б не розбурхати кров адреналіном, втеча від самотності, єдиний доступний спосіб відчути власну привабливість, необхідність; можливість скинути внутрішню напругу.  Словом, всі психологічні причини притаманні людям залежним, аналогічно як хтось перекриває внутрішній біль їжею, алкоголем,наркотиками, так дехто статевими партнерами.
Здавалося б:  ну і що? Справа в тому, що задоволення від  такого способу не приходить, або ж воно швидко минає, а відчуття внутрішньої порожнечі, страждань, подекуди відрази до себе, збільшуються. Така манера фактично унеможливлює побудову любовних, довірливих стосунків із емоційним теплом, потреба в близькості фрустрована, відчай наростає.  Я вже не розписую чисто медичні ризики (ЗПШШ, небажана вагітність), ймовірність потрапити до рук психопата чи самим ним стати.
Підміна сексом зустрічається у садо-мазо пар.  Гарно це показоно у серіалі «Велика маленька брехня» - чоловік регулярно б’є дружину, а сексуального збудження між ними, як і самого сексу - хоч відбавляй. Людям, які є у співзалежних стосунках, їхньому інтимному життю, на перший погляд, можна позаздрити: і чисельно, і пристрасно, і ненаситно. Бо через секс задовольняються і інші потреби: спроба поповнити дефіцит любові, близькості, ніжності, розуміння; як варіант - єдиний можливий спосіб тілесного контакту ( а насправді обіймів хотілось); сублімація агресії. Такі стосунки – як ходьба по лезу ножа, всі відчуття загострені,  є ризик втрати партнера (точніше себе у парнері), що теж підливає масло у вогонь.
Багато пар зазначають, що на початку стосунків сексу було куди більше, ніж згодом. Не дивно: тривога від невизначеності, а ще новизна добавляють пристрасті.  А також секс як зрада – варіант помсти, маніпуляції ітд.
 
В нас час багато йде мови про сексуальну революцію, а так би хотілося б ще й про еволюцію, коли секс є продовженням близькості та способом сказати тілом : «я тебе кохаю».  Також сподіваюсь, вміння екологічно (з увагою та захистом до власних меж та чутливістю до меж співрозмовника, партнера) говорити про секс та секуальність, навик відчувати, розрізняти власні потреби, призведуть до уважного і бережливого відношення до свого тіла, що знизить рівень сексуальної експлуатації, травматизації та привнесе більше задоволення та гармонії.
показать предыдущие комментарии
Нравится: {{comment.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
Нравится: {{com.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ЗАГРУЗИТЬ ФАЙЛ ДОБАВИТЬ ССЫЛКУ ДОБАВИТЬ
Чтобы написать комментарий, войдите на сайт под своим именем