X

Потреби як рушійна сила в нашому житті

Потреби як рушійна сила в нашому житті
Наше життя - це безперервний процес задоволення потреб. Саме наші незадоволені потреби рухають нами, нашими вчинками, а відтак і усім життям. Будь-яка незадоволеність, роздратування, поганий настрій, сплеск негативних емоцій пов'язаний з тим, що якась потреба або одразу їх цілий клубок не задовільняються.
Буває так, що після довгої смуги невдач і потрясінь раптом все вирівнюється, але насправді неусвідомлено або просто автоматично ви дали собі те, чого потребували. Ось, наприклад, рівень вашого стресу зашкалює, ви погано себе почуваєте, зриваєтесь на рідних, все валиться з рук, а днями поїхали на вихідні до знайомих чи рідних в гості, відпочили, скуштували смачненькі домашні страви, чудово провели час і повернулися додому з гарним настроєм. Дивуєтесь, перед цим же було ну просто нестерпно. А насправді, в гостях ви неусвідомлено задовільнили декілька важливих для себе потреб: піклування, спілкування, відпочинок, потреба, щоб вас вислухали, зрозуміли і т.д.
Частіше всього в таких випадках наступає тимчасове полегшення і ми кажемо "час лікує". Але іноді на цей час доводиться чекати роками. А легше все ніяк не стає.
Деякі свої потреби ми можемо задовольнити самостійно, деякі задовільняються тільки в контакті з навколишнім середовищем, деякі і так, і так. Наприклад, щоб тебе похвалили, можна гарно і відповідально виконати свою роботу, а можна самостійно себе похвалити навіть за якусь незначну рутинну справу. Доречі, зізнаюсь, останнє особисто я робити не вміла, тепер з цим проблем немає. Хто молодець? Я - молодець!
Складнісь і незадоволеність у житті частіше усього пов'язанні з потребами, які ми не можемо задовільнити самостійно, це потреба в любові, в прийнятті, повазі, в своїй важливості і потрібності. Їх ми задовольняємо тільки в спілкуванні і взаємодії з іншими людьми, в контакті з ними. Ось тут-то і починаються каруселі. Для того, щоб взаємодія з оточенням була дійсно продуктивною для початку нам необхідно вступити в контакт з самим собою, і тільки потім - з навколишнім світом.
Іноді процес задоволення потреби обривається ще на самому початку цього контакту. Чому? Та тому, що частіше всього ми самі не знаємо, що хочемо, чого потребуємо в даний момент часу, тут і тепер. Простими словами, їсти або пити? Або взагалі спати. А якщо їсти, то що саме. А якщо їсти, то що саме? На жаль, нас цьому не вчили. Рідко кого в дитинстві батьки запитували, що б ти з'їла на сніданок або яка саме сукня тобі подобається, чим тобі до вподоби займатися, як саме полюбляєш проводити вільний час. Батьки, звісно, ні в чому не винні, їх самих також цьому не вчили, їхнім життям також рухали їхні потреби і часи були зовсім інші. Важливо це розуміти і нікого не звинувачувати.
Інша причина незадоволення в тому, що ми самі собі придумуємо сотні зупинок і перешкод по типу: соромно, а що люди скажуть, що про мене подумають, а чи буду я зі своїми бажаннями і потребами зручною рідним, близьким. Можете поспостерігати за собою, чим себе зупиняєте саме ви?
Ось так виникає таке собі замкнене коло. Яке розірвати можете тільки ви самі. Частіше запитуйте себе: що мені зараз хочеться, чого я потребую? І намагайтесь давати це собі, піклуватися про себе, бо від з'єднання з бажаним з'являється задоволення, а напруга і роздратування слабшають і зникають. А якщо вам складно визначитися з своїми "хочу" і "потребую", це можна досліджувати разом на консультації, а від них переходити до наступного етапу - "можу" і "роблю".
В реальному житті все, на жаль, не так просто, як я описую. Сьогодні в сторіс викладу перелік потреб і ви побачите, наскільки їх у людини багато і наскільки все може бути заплутано і складно, а також дізнаєтесь, яка потреба найважливіша. Саме тому, тільки працюючи індивідуально, можна досліджувати окремо історію кожної людини і дізнатися чому їй потрібно саме те чи інше, чому вона робить саме такі вчинки. Дізнавшись багато про себе самого і прийнявши кожну часточку себе справжнього, потім можна пробувати робити дещо по-іншому...
показать предыдущие комментарии
Нравится: {{comment.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
Нравится: {{com.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ЗАГРУЗИТЬ ФАЙЛ ДОБАВИТЬ ССЫЛКУ ДОБАВИТЬ
Чтобы написать комментарий, войдите на сайт под своим именем