X

Народження дитини із достатку чи із дефіциту:мотиви батьківства

Народження дитини із достатку чи із дефіциту:мотиви батьківства
Народження дитини із достатку чи із дефіциту? Мотиви батьківства
Хороша у мене робота, завжди є над чим замислитись, зустрітись із запитаннями, відповіді на які, відчуваю, але лише з часом обрамлюю в слова. Якось клієнт у мене прямо запитав, для чого ми з чоловіком народили дитину. Поки я дещо розгублено підбирала слова, інтуїтивно жестами хотілось показати, ніби я щось віддаю. «Щоб дати нове життя, кожен з нас відчув достатньо сил і бажання, щоб зробити це... якось само собою, як закономірний етап розвитку»- щось таке сказала.
Й справді, причин та мотивів для появи дітей безліч, в кожного вони свої : дехто не приховуючи заводить дітей як вдалий бізнес-проект ( «найперспективніше капіталовкладення») чи як аксесуар, атрибут хорошого здорового життя, дехто як розраду, хтось уникаючи самотності, задля утримання партнера, «бо всі народжують, а що ми відрізнятись будемо?» , інші - отримати соцпільги. Очевидно, що кожна ситуація має право на існування (важливо знати, що твоє, а що ні); просто коли мотиви усвідомленні, то і передбачити життєвий сценарій нової людини, а разом із ним і можливі ризики, психолологічні якості характеру, а також як складатиметься батьківство, які будуть труднощі та радощі в цьому процесі досить не складно.
Якось на автоматі у мене здіймається обурення на відношення до дітей, як до атрибуту чи засобу для маніпуляцій партнером, але правда в тому, що всі ми різні, і кожен приймає своє оптимальне рішення в міру власного досвіду, обставин, можливостей, переконань.
Думаю, що варіанти можна звести до двох : дефіцит ( народити, щоб з’явилось ще щось крім дитини, чого раніше не було: сенс життя, любов, розрада, статус в соціумі, бути нормальним ітд), чи достаток/надлишок ( любов, довіра, тепла надійна емоційна взаємозв’язаність, бажання піклуватись про когось). Словом отримати чи дати. Зрештою «чистого» одного мотиву немає, є комбінації, важливо знати домінуючий . 
Як на мене, щасливі діти народжуються не від дефіциту, а від достатку та надлишку ніжності, кохання й інших душевних та матеріальних ресурсів, які є, розвиваються та примножуються у взаємодії батьків. Тоді і мама з татом легше проходять складні, болючі, виснажливі моменти батьківства, можуть радіти та насолоджуватись ним.
показать предыдущие комментарии
Нравится: {{comment.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
Нравится: {{com.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ЗАГРУЗИТЬ ФАЙЛ ДОБАВИТЬ ССЫЛКУ ДОБАВИТЬ
Чтобы написать комментарий, войдите на сайт под своим именем