X

Як адаптуватися до нових обставин в умовах невизначеності?

Як адаптуватися до нових обставин в умовах невизначеності?
Адаптація до змінних умов – це двосторонній процес: ми взаємодіємо зі світом, зазнаємо його впливу, змінюємо його та змінюємося самі. Наша здатність бути чутливими до змін і відповідати на них свідомою поведінкою визначає успішність адаптації. Що більше ми помічаємо точок впливу на процес, то меншою буде тривога, пов’язана з невідомістю.
1. Уважність.
Важливо визнати, що ситуація змінилася, і помітити, яким чином тепер змінюється наше життя. Зрозуміти та окреслити маштаби перемін, своє ставлення до них, можливі наслідки. Помітити, що ми втратили, а що отримали. На які процеси ми можемо вплинути і як, а які від нас не залежать.
2. Готовність відмовлятися
Зміни завжди пов’язані із втратами. Старі цінності, звички, стосунки, відчуття безпеки тощо. Важливо зробити явним для себе те, від чого ми відмовляємося і з якою метою це робимо. Які власні потреби таким чином задовільняємо, як до цього емоційно ставимося. Коли процес стає свідомим, ми не відчуваємо себе жертвою обставин. Обираючи з двох і більше опцій, ми неодмінно від чогось відмовляємося – від інших варіантів, які несуть інші вигоди, але й інші втрати. Уникаючи прийняття рішення, ми все одно його здійснюємо: залишатися на місці (наприклад, у стосунках, що не влаштовують). Тому важливо відчувати в собі готовність сказати «ні» однім можливостям, щоб сказати «так» іншим.
3. Прийняття рішення
Прийняття свідомих рішень у контексті нової життєвої ситуації є запорукою успішно адаптації і базується на розумінні актуального контексту, власного чуттєвого ставлення до нього, розумінні бажаного результату, можливих ризиків, а також на попередньому життєвому досвіді. Проте часто ці аспекти присутні, а рішучості зробити фінальний крок немає. Тут саме час спитати себе – яким чином я утримуюся від прийняття рішення? З якими небезпеками та ризиками не хочу зустрічатися, на які втрати не згоден/а? Що більше аспектів поточної ситуації ми розуміємо, то більше способів поведінки стають доступними. А це означає більше свободи і шансів успішно пройти крізь зміни.
показать предыдущие комментарии
Нравится: {{comment.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
Нравится: {{com.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ЗАГРУЗИТЬ ФАЙЛ ДОБАВИТЬ ССЫЛКУ ДОБАВИТЬ
Чтобы написать комментарий, войдите на сайт под своим именем