X

Прожити печаль

Прожити печаль
ПРОЖИТИ ПЕЧАЛЬ
Смуток або печаль - емоція неоднозначна. Вона може бути у 40-ка відтінках сірого і стискати серце так, що складно зітхнути. Смуток свідчить про те, що ви втратили щось безповоротно і назавжди, а може, викликати й світлі почуття, коли ви згадуєте про щось хороше в своєму минулому‍.
Частіше всього смуток виникає, якщо ви втрачаєте щось важливе для вас, або коли ви незадоволенні тим, що відбувається у вашому житті. Втрата надії або певної мрії також викликає тугу. Печаль має і свої плюси:
змушує задуматися про те, що відбувається у вашому житті, переглянути свої погляди і цінності;
підсилює бажання змінити своє життя на краще;
пробуджує співчуття до інших людей;
дає можливість виплакатися і полегшити свій душевний стан.
У нашій культурі до смутку ставляться не дуже терпляче. Людей, котрі сумують, переконують якомога швидше опанувати себе, тим самим обезцінюючи їхні почуття. Мушу вас здивувати, але слова "зберись", "все мине", "нічого страшного не сталося", "все буде добре" не допомагають. У ситуації, коли людина проживає печаль слова не потрібні, достатньо просто бути поряд.
Досить часто люди після тривалого смутку повертаються до життя з новою енергією і свіжими поглядами на речі. Вони наче весь цей час розкладали все по поличках. Тому ховатися від смутку не варто.
Головний недолік смутку в тому, що, затягнувшись, він призводить до депресії. Людина починає себе жаліти і цей стан може затягнутися на роки. Надмірна жалість призводить до саморуйнування, тому важливо часом відволікатися.
У здоровому смутку закладено почуття руху, давайте собі посумувати визначений час, ставте собі певні обмеження і рамки, інакше є небезпека повністю розчинитися у деструктивних думках. У важкі часи людина звикає забагато копирсатися у своїх труднощах, невдачах, проблемах, обезцінюючи все хороше і позитивне, що її оточує, не помічає свої сильні сторони, переваги і ресурси. Тому важливо говорити собі наступне: "Ось, я хочу годинку побути наодинці, посумувати, а потім зроблю те і те..."
Не ховайтесь від печалі, не вдягайте на уста фальшиву посмішку, натомість дайте собі можливість прожити цей стан, пропустити його крізь себе. Прийміть повністю свій смуток і, якщо відчуваєте потребу, дозвольте собі виплакати його.
Можна подивитися спокійне кіно, більше займатися тими справами, які приносять вам задоволення, спробуйте щось нове і урізноманітніть хоч трошки своє життя.
Цілком можливо, що відпочинок і повноцінний сон - це все, що вам потрібно для гарного настрою.
Будь-яка емоція - це енергія, яку можна використовувати як ресурс. Або витратити на те, щоб утримати все всередині. Кажуть, що смуток розділений з кимось, удвічі легший. Однак має значення, кого ви виберете за помічника. Це мусить бути той, хто може і хоче допомогти вам розібратися із вашими почуттями - інакше полегшення не настане.
Пам'ятайте, усі заблоковані емоції та почуття накопичуються і згодом можуть призвести до великого збою в організмі або вивільнитися у вигляді погіршення вашого здоров'я, доведеться відновлюватися, наново збирати себе по шматочках. Вибирайте самі, як вам обходитися зі своїми почуттями. Бережіть і піклуйтесь про себе.
З любов'ю Я.
показать предыдущие комментарии
Нравится: {{comment.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
Нравится: {{com.likes.length}}
ответить скрыть

Вы можете отредактировать комментарий:

СОХРАНИТЬ ИЗМЕНЕНИЯ ОТМЕНИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ОТПРАВИТЬ
ЗАГРУЗИТЬ ФАЙЛ ДОБАВИТЬ ССЫЛКУ ДОБАВИТЬ
Чтобы написать комментарий, войдите на сайт под своим именем